tasub teada

Mida silmas pidada fotosessioonile tulles? 

 

  • Kui sul on olemas nägemus fotosessiooni stiilist, palun räägi sellest juba broneeringut tehes. Sel juhul on võimalik valida sobivaim asukoht, ette valmistada ja kaasa võtta vajaminevaid vahendeid jm. Mida rohkem infot fotograafile annad, seda kindlam võid olla, et tulemus on sulle sobiv!

 

  • Pea meeles, et rõivastel on väga suur osa valmiva pildi üldmuljest. Heledad ja pastelsed toonid muudavad ka foto üldmulje helgemaks ja romantiliseks. Erksad ja kontrastsed toonid lisavad seevastu fotole särtsu, kuid selliste värvide kandmisel tuleb arvestada reegliga - vähem on rohkem.

  • Kui oled pildistama tulemas kaaslas või perekonnaga, jälgi, et teie riietuse läbivad toonid sobiksid omavahel, et foto liiga kirjuks ei muutuks.

  • Looduses toimuval sessioonil soovitan vältida riierumist üleni musta, suurte logode ja mustritega riideesemeid. Fotosessioonile võid kaasa võtta oma aksessuaare kui ka vahetusriideid (jakke, salle, kaabusid jm), millega pilte mitmekülgsemaks muuta. Püüa mõelda eelkõigel sellele keskkonnale, kus pildistamine toimub ning sobitada rõivad ümbrusest lähtuvalt. Kui sa pole riietumise osas kindel, võid minult loomulikult nõu küsida!

 

  • Parima tulemuse saavutamiseks soovitan külastada jumestajat, kes sulle professionaalse fotomeigi teeb. Kui aga oled piisavalt osav ja soovid seda ise teha, pea meeles, et fotomeik peaks olema pisut tugevam ja katvam, kui tavapärane päevane jumestus.  

 

  • Kui soovid broneerida fotosessiooni keskpäevaseks ajaks, tuleks valida asukoht, kus on võimalusi varjulises kohas pildistamiseks. Sellel puhul sobib näiteks mõni park või männimets. Vastasel juhul võib ere päikesevalgus tekitada fotodel ebasobivaid varje, silmade kissitamist ja valet nahatooni. Suvel ja kevadel soovitan valida sessiooni toimumise ajaks vähemalt mõned tunnid enne või peale keskpäeva (va. pilves ilmaga). Eriti kaunis valgus pildistamiseks on kuni paar tundi enne päikeseloojangut. Alati ei olegi oluline, kas päike paistab või mitte, ka sombuse ilmaga on võimalik helge alatooniga pilte luua ning enamasti jääb ka nahatoon ühtlasem.

  • Pildistades armastan jäädvustada pigem ehedaid emotsioone! Ürita olla kaamera ees selline nagu sa oleksid siis, kui mind ei oleks pildistamas. Annan sulle fotosessiooni jooksul ideid ja vajadusel juhendan, kuidas ennast kaamera suhtes paremini sättida. Soovin, et sul oleks mugav ning pildid peegeldaksid eelkõige sind ennast!

  • Ole rõõmsalt meelestatud ja avatud, vaid koostöös valmivad parimad fotod! Süsti rõõmu ja enesekindlust ka neile, kellega koos pildistama tuled, sest lõpptulemusena valminud pildid on eelkõige teie enda jaoks! Kindlasti võta sessiooni jaoks aega, kiirustades ei pruugi tulemus parim tulla. 

 

 

Ootan sind pildistama!